Практикум «Логопедична казка як засіб корекції мовлення дітей-логопатів»
09 січня 2025 року у ЗДО №8 відбулося засідання спільноти вчителів-логопедів закладів освіти Коростишівської міської ради.
Практикум «Логопедична казка як засіб корекції мовлення дітей-логопатів» підготувала і провела для колег вчитель-логопед Світлана Колісніченко.
Логопедична казка є ефективним корекційним засобом для розвитку всіх сторін мовлення в роботі з дітьми, що мають мовні порушення. Казка збагачує коло уявлень дітей, робить навчання більш доступним, сприяє більш глибокому і міцному засвоєнню освітнього матеріалу, збереженню стійкої уваги і інтересу дітей протягом усього заняття.
Логопедичні казки - це цілісний педагогічний процес, який сприяє розвиткові всіх сторін мови, вихованню моральних якостей, а також активізації психічних процесів.
Мета логопедичних казок - це всебічний, послідовний розвиток мови дітей і пов’язаних з нею психічних процесів шляхом використання елементів казкотерапії.
Казки допомагають малятам засвоїти звуковий аналіз, сформувати фонематичний слух, відпрацювати логопедичні вправи, освоїти правильні звуки мови, спонукають частіше вживати ці звуки, уважно ставитися до власної мови і мови інших людей.
Використовуючи логоказки, можна вирішувати корекційні завдання:
- створювати сприятливе середовище для мовної активності і творчості дитини з метою підвищення ефективності ігрової мотивації дитячої мови;
- розвивати всі сторони мовної функціональної системи в цікавій для дошкільника формі;
- розвивати психологічну базу мови, взаємозв’язок зорового, слухового і моторного аналізаторів;
- здійснювати співробітництво вчителя-логопеда з дітьми і один з одним на основі особистісно - орієнтованої моделі взаємодії учасників освітнього процесу, створювати атмосферу взаєморозуміння і взаємодопомоги.
Педагог продемонструвала у відео форматі роботу з дітьми-логопатами з використанням логопедичних казок.
Досвід вчителя-логопеда викликав великий інтерес і зацікавленість зі сторони колег. Дякуємо Світлані Анатоліївні за представлений матеріал, а ЗДО №8 – за гостинність!