Оприлюднено рекомендації щодо викладання шкільних предметів
Міністерство освіти і науки України опублікувало інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів у школах у 2024/25 навчальному році. Вони доступні за покликанням.
Документ містить рекомендації для викладання в початкових класах, а також у 5–11 класах з предметів та інтегрованих курсів таких освітніх галузей:
- Мовно-літературної
- Математичної
- Природничої
- Соціальної і здоровʼязбережувальної
- Громадянської та історичної
- Технологічної
- Інформатичної
- Мистецької
- Фізичної культури
Додатково винесено рекомендації для викладання іноземних мов і «Захисту України».
У рекомендаціях розʼяснено зміни до Типової освітньої програми для 5–9 класів та наголошено, що заклад освіти може збільшувати мінімальну кількість годин, визначену типовим навчальним планом на навчальний предмет чи інтегрований курс.
Для вчителів громадянської освіти, які викладають у 6 і 7 класах, запропоновано два способи, як реалізувати цей освітній компонент: інтеграція питань громадянської освіти в курс історії України або впровадження курсу громадянської освіти в другому семестрі.
Для вчителів мов і літератур наголошено, що вивчення текстів напам'ять не є обовʼязковим, а індивідуальне оцінювання говоріння і читання рекомендовано проводити в межах поточного оцінювання учнівства.
Вимоги робити запис про результати перевірки вивчення учнями творів напам'ять із подальшим виставленням оцінок у журналі, відводити окремі уроки для оцінювання читання та говоріння, визначати стовпець без дати на сторінці класного журналу також немає.
У початковій освіті передбачено розширення соціокультурного компонента змісту питаннями енергоефективності й енергоетикету, відповідального споживання, зокрема в побуті.
Також у рекомендаціях наголошено, що 22 травня 2024 року сплив п’ятирічний перехідний період для чинного Українського правопису (постанова Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 437). Тому в 2024/2025 навчальному році школи мають обов’язково дотримуватися норм чинного Українського правопису.
За матеріалами https://mon.gov.ua