Семінар-практикум «Мовленнєвий розвиток дитини в дошкільному віці. Підготовка до НУШ»
Мовленнєвий розвиток дитини в дошкільному віці та підготовка до навчання у Новій українській школі (НУШ) вимагають комплексного підходу з боку вчителів-логопедів. Логопеди грають важливу роль у стимулюванні мовленнєвого розвитку у дітей, особливо тих, у кого є розлади або затримки в мовленні.
Розкрити учасникам зустрічі вікові особливості та шляхи розвитку мовленнєвого аспекту дітей середнього та старшого дошкільного віку, які сприяють розвитку мовлення та подальшого навчання у школі – мета семінару-практикуму «Мовленнєвий розвиток дитини в дошкільному віці. Підготовка до НУШ», активними учасниками якого були вчителі-логопеди закладів освіти громади і який відбувся 17 квітня 2024 року на базі Закладу дошкільної освіти №10 Коростишівської міської ради.
Своїми напрацюваннями з даної проблематики поділилися: Макотерська Л.А., вчитель-логопед ЗДО№7, з питання «Розвиток фонематичних процесів»; Левандовська О.М., вчитель-логопед ЗДО №10, – «Розвиток граматичної будови»; Колісніченко С.А., вчитель-логопед ЗДО №8, - «Розвиток зв’язного мовлення»; Грабарчук Т.О., вчитель-логопед ліцею №2 ім.Л.Х.Дарбіняна, - «Розвиток читання та письма».
У роботі семінару-практикуму взяла участь Білоног О.В., психолог КУ «ЦПРПП КМР», яка розповіла колегам про складові психологічної готовності дитини до навчання, в тому числі про мовленнєві особливості дітей 5-6 років.
Створення мовного середовища, де діти, в тому числі і діти з особливими освітніми потребами, мають можливість чути та використовувати мову в різних ситуаціях, обмін досвідом щодо співпраці з іншими фахівцями – ці дії спрямовані на підтримку мовленнєвого розвитку дітей у дошкільному віці та підготовку їх до ефективного навчання в Новій українській школі, де вміння ефективно спілкуватися є важливою складовою успішного навчання.
Дякуємо учасникам зустрічі за активність, а ЗДО №10 Коростишівської міської ради - за гостинність!