Open-air - квест «Профілактика емоційного вигорання»
Open-air «Профілактика емоційного вигорання» у формі квесту відбувся 1 березня, у перший день весни 2024 року, для консультантів та працівників Центру за участю заступника начальника відділу освіти, молоді та спорту. Психолог Центру запропонувала колегам здійснити подорож місцевим парком з метою відновлення своєї ресурсності та запобігання емоційному вигоранню.
Територія парку була поділена на тематичні локації - зупинки.
Учасники виконували деякі прийоми боротьби зі стресом та емоційною напругою;. вправи на можливість відчути дзеркальне відображення своїх дій, вчинків; руханки з метою створення гарного настрою, зняття втоми; тренувальні вправи з розвитку надзвичайних тонкощів відчуттів, що йдуть від внутрішніх органів, визначають самопочуття людини, її емоційний тонус; медитували, слухаючи притчі, які були дотичні до здорового спілкування в нашому колективі, нашого комфорту, нашого емоційного стану.
Висновок, який зробили педагоги, – у наших руках можливість створити в закладі таку атмосферу, в якій всі будуть почувати себе «як удома», атмосферу психологічного комфорту, атмосферу любові і прийняття, атмосферу, у якій немає місця емоційному вигоранню.
Емоційне вигорання – не хвороба й не діагноз, а тим більше – не вирок. Тож що раніше почати з ним боротьбу, то ефективнішою вона буде. Проте найкраще все ж буде йому запобігти.
Тому хочеться згадати слова з «Притчі про каву»: «Так і ті люди, які сильні зовні, можуть розклеїтися й стати слабкими там, де крихкі й ніжні лише затвердівають і зміцніють». «А кава?». «О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому несприятливому середовищі й змінили його – перетворили окріп на чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин, - вони змінюють самі обставини й перетворюють їх на щось нове й прекрасне, отримуючи від ситуації користь і знання».
Отже, залежно від того, як людина ставиться до себе й до свого життя, вона буде або «зіркою», або «свічкою».