Комунікаційний майданчик «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Попередження насильства та жорстокого поводження з ними»
В умовах сьогодення важливо обговорювати та розуміти проблеми, з якими стикаються діти, перебуваючи у складних життєвих обставинах. Соціальний захист дітей є необхідним елементом нашого суспільства, який визначає майбутнє та добробут нашої країни. Це актуальна тема, яка потребує спільних зусиль для забезпечення дітей найбільш ефективним захистом.
З цією метою 7 грудня 2023 року за сприяння комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коростишівської міської ради» у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбувся комунікаційний майданчик «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Попередження насильства та жорстокого поводження з ними» за участю працівників психологічної служби закладів освіти громади та служби у справах дітей Коростишівської міської ради.
Діти, які потрапили у складні життєві обставини, потребують особливої уваги та підтримки, особливо під час війни. Їхні права на здоров'я, освіту та безпеку повинні бути гарантовані, а соціальний захист грає ключову роль у створенні належних умов для розвитку та самореалізації.
Заступник начальника служби у справах дітей Коростишівської міської ради Олексій НАУМОВ, спираючись на огляд статистики та даних, докладно розповів присутнім про становище дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у нашій громаді. Акцентував увагу на основних проблемах та викликах, з якими стикаються ці діти, зокрема соціальне виключення, небезпека фізичної та психічної небезпеки, особливо під час війни. Наголосив, які можливості і інструменти надаються для забезпечення дітей необхідною підтримкою та захистом службою у справах дітей та на шляхи взаємодії щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, психологічною службою закладів освіти громади.
Учасники заходу обговорили основні закони та стандарти, що регулюють соціальний захист дітей. Звернули особливу увагу на нормативну базу, спрямовану на попередження жорстокості та насильства, зокрема в умовах війни.
Соціальні педагоги поділилися досвідом роботи щодо реалізації соціального захисту, попередженні жорстокості та насильства серед цієї категорії дітей, а практичні психологи розповіли про методи психологічної роботи з дітьми у складних життєвих ситуаціях, враховуючи індивідуальні особливості та потреби кожної дитини.
Відбулася також відкрита дискусія серед учасників заходу, спрямована на вирішення питань, обговорення проблем та обмін найкращими практиками роботи з дітьми у складних життєвих обставинах. Присутні визначили важливість взаємодії між соціальними педагогами і практичними психологами для ефективної роботи, а також включення працівників служби у справах дітей у цей процес.
Підводячи підсумки роботи комунікаційного майданчика, психолог КУ «ЦПРПП КМР» Олена БІЛОНОГ зазначила ключові висновки та запропонувала шляхи подальшої співпраці та взаємодії між психологічною службою та службою у справах дітей, запросила всіх учасників до активної ролі в реалізації заходів з соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, попередженні жорстокості та насильства, особливо під час війни. Адже лише спільними зусиллями можна забезпечити краще майбутнє для цих дітей.