Зустріч професійної спільноти вчителів історії та правознавства
29 березня відбулася зустріч професійної спільноти вчителів історії та правознавства, на якій педагоги обмінялися думками і своїми методичними знахідками щодо роботи у 5 класі, оскільки у цьому році п’ятикласники розпочали навчання в НУШ. Учасники зустрічі створювали модель учня 5 класу (свої передбачення і реальність), обговорювали реалізацію модельних програм та формувального оцінювання, використання електронних підручників за відсутності друкованих та багато інших питань, пов’язаних з успішним навчанням п’ятикласників. Але наскрізною лінією діалогу педагогів був свого роду девіз «Пропонуємо полюбити їх», тому що любов до дітей – це основа успіху в роботі учителя.
Крім того, Т.П. Москаленко, учитель ліцею №1, презентувала колегам робочий зошит «Вступ до історії України та громадянської освіти» до підручника з історії для 5 класу за програмою НУШ автора І.Щупака, у якому зібрала різні види завдань, у тому числі – ігрового характеру, що сприяють збільшенню інтересу учнів до навчання та спрямовані на формування певних компетентностей, визначених новою програмою.
Про те, як поєднати на одному уроці логіку та інтуїцію, розвинути креативність, уяву, мовлення, комунікативні та регулятивні вміння учнів, навички роботи з інформацією, підвищення мотивації та інтересу до вивчення предмету за допомогою кроссенсів, поділилася Л.О.Макаревич, учитель Стрижівського ліцею.
Актуальною сьогодні залишається робота вчителя зі здібними учнями. Як обрати тему для дослідження при написанні манівської роботи, як оформити постер для участі в конференції на конкурсі – захисті, як готувати учнів до предметних олімпіад – саме відповідь на ці запитання дала
Міненко Г.М., учитель ліцею №5 імені Т.Г.Шевченка, п’ять учнів якої стали переможцями обласного етапу предметних олімпіад та конкурсу – захисту робіт МАН.
Сьогодні говорили про роль емоцій і позитиву на уроках історії, але й самі педагоги отримали незабутні враження від зустрічі в очному форматі.