Семінар-практикум «Нетрадиційні методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Логопедична допомога»
24.03.2023р. відбувся семінар-практикум «Нетрадиційні методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Логопедична допомога» для спільнот асистентів вихователя та вчителів-логопедів ЗДО.
У заході взяли участь фахівці-консультанти ІРЦ (вчителі-логопеди) Кобилінська Людмила Петрівна і Горобчук Тетяна Ігорівна, які ознайомили присутніх з особливостями раннього розвитку дитини і особливостями ранньої комунікації та закономірностями мовленнєвого розвитку, а саме:
- Що таке раннє втручання, рання комунікація?
- Як же не втратити час?
- Як не прогавити мить, коли вже на часі?
- Що таке «Червоні прапорці»?
- З чим порівнювати і куди бігти?
- Що впливає на якість роботи мовленнєвого апарату?
- Що таке міофункціональні порушення?
- Зловживання пустушкою – погана звичка чи задоволення природного інстинкту?
На ці та інші питання педагоги отримали компетентні відповіді. Фахівці з ІРЦ провели з учасниками цікаві практичні завдання, продемонстрували зразки дидактичного матеріалу, який можна використовувати у своїй роботі з надання логопедичної допомоги дітям у дошкільному закладі.
Шевчук Аліна Дмитрівна і Войналович Ірина Володимирівна, асистенти вихователя ЗДО №7, поділилися своїм досвідом роботи щодо надання первинної логопедичної допомоги дітям з мовленнєвими порушеннями; продемонстрували ряд вправ з даної проблематики. Дякуємо, колеги!
Зустріч пройшла змістовно, в процесі її роботи учасники проявляли зацікавленість і велику активність, беручи участь в обговоренні таких актуальних на сьогоднішній порядок денний питань.
Дякуємо фахівцям-консультантам (вчителям-логопедам) ІРЦ за участь у заході і сподіваємося на подальшу співпрацю!